مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 خرداد 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 938منبع: روابط عمومي شركت برق منطقه‌اي خراسان
کد خبر : 10006255 07:44:00 | 1396/6/19

مهندس محمودی سرپرست وزارت نیرو در بازدید از پست 132/20 کیلوولت GIS شهدا در مشهد، ضمن قدردانی از اقدامات مهم شرکت برق منطقه‌ای خراسان، اظهار داشت: وزارت نیرو جزو وزارت‌خانه‌هایی است که مسوولیت سنگینی در خدمات‌رسانی به مردم را بر عهده دارد و در این وزارت‌خانه به ساخت تجهیزات داخلی و کاهش هزینه‌ها، تاکید می‌شود.

مهندس محمودی افزایش بهره‌وری در وزارت نیرو را مهم دانست و بیان داشت: شرکت برق منطقه‌ای خراسان در این زمینه قدم‌های خوبی برداشته است. وی در ادامه گفت: احداث پست 132/20 کیلوولت شهدا در عمق 16 متری زمین در مشهد، نمونه خوبی از توجه به اقتصاد مقاومتی و خود باوری است که برای نخستين بار در خاورمیانه اجرا شده است. مهندس محمودی تصریح کرد: در احداث پست GIS شهدا علاوه بر توجه به مبلمان شهری، به پدافند غیرعامل نیز توجه شده که این پروژه می‌تواند به‌عنوان الگویی برای سایر استان‌های کشور مطرح شود.
وی در پایان ضمن اشاره به مشکل تامین زمین برای احداث پروژه‌ها در کلان شهرها، اجرای این پروژه به این شیوه را راهگشای تامین برق درشهرهای بزرگ عنوان کرد و اظهار داشت: احداث پست GIS شهدا توسط شرکت برق منطقه‌ای خراسان در عمق زمین، نشان از خودباوری مهندسان ایرانی دارد که توانسته‌اند با ریسک‌پذیری و غلبه بر مشکلات، پروژه منحصر به فردی را اجرا کنند.
شایان ذکر است پست 132/20 کیلوولت شهدا در یکی از پر ترددترین مناطق شهر مشهد و در هسته مرکزی شهر، به‌عنوان نخستين پست زیرزمینی GIS کشور و در عمق 16 متری زمین با اعتباری بالغ بر 210 میلیارد ریال به ظرفیت 200 مگاولت آمپر شامل چهار ترانس قدرت، دو بی‌خط 132 کیلوولت و دو بی‌ترانس و در مساحت هزار و 110 مترمربع با سیستم کنترلی DCS با قابلیت کنترل از راه دور در حال احداث است که تاکنون بالغ بر 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برق حرم مطهر امام رضا(ع)، مشترکان تجاری و خانگی طرح بزرگ میدان شهدا و خط دو و سه قطار شهری مشهد را تامین خواهد کرد.

()