مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
پنجشنبه,2 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 434منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10006321 08:01:00 | 1396/6/27

میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به دنبال یافتن راهی برای حل مشکل چاقی خود می‌گردند و دوست دارند بدون آنکه خیلی به زحمت بیفتند چربی‌های دور شکم خود را آب کنند.

محققان دانشگاه‌های کلمبیا و کارولینای شمالی با موفقیت از یک نوع چسب پوست جدید برای حل مشکل چاقی در موش‌ها استفاده کرده‌اند.

آنان امیدوارند در آینده بتوان از این روش برای لاغرکردن انسان‌ها و به خصوص افرادی که از چاقی شکمی رنج می‌برند، استفاده کرد. چسب پوست یادشده قادر به تبدیل چربی سفید که انرژی در آن ذخیره شده به چربی قهوه‌ای انرژی‌سوز است و برای این کار متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد.

تا پیش از این برای ایجاد چنین تحولی از روش تزریق به زیر پوست یا دیگر روش‌های گران قیمت و وقت‌گیر استفاده می‌شد که عوارض جانبی داشت و برای دیگر بخش‌های بدن مشکل ایجاد می‌کرد. از جمله این مشکلات می‌توان به ناراحتی معده، شکستگی استخوان و حتی افزایش وزن در درازمدت اشاره کرد.

برای جلوگیری از وقوع این مشکلات دانشمندان داروهای لازم برای آب شدن چربی شکم را به درون ذرات نانوی میکروسکوپی تزریق کرده و آنها را در قالب یک چسب پوست در ابعاد یک سانتیمتر مربع طراحی کردند. همچنین مجموعه‌ای از سوزن‌های میکروسکوپی به این چسب پوست اضافه شده تا داروها به زیر پوست بدن منتقل شوند.

وقتی این چسب به پوست بدن چسبانده شود، سوزن‌ها بدون ایجاد درد مواد لازم را به زیر سلول‌های چربی منتقل می‌کنند و تنها سلول‌های چربی سفید را متاثر می‌کنند. استفاده از این روش به لاغری ۲۰ درصدی موش‌ها در چهار هفته منجر شد و امید می‌رود در آینده با موفقیت بر روی انسان هم آزمایش شود.

()