مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
پنجشنبه,2 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 435منبع: ايرنا
کد خبر : 10006324 08:45:00 | 1396/6/27

محمد بن راشد آل مکتوم نخست وزیر(رئیس مجلس وزیران) و نائب ريیس امارات و حاکم دوبی از آغاز عملیات اجرایی بزرگ‌ترین پروژه انرژی خورشیدی در جهان خبر داد.

 شبکه خبری سی ان ان عربی در همین رابطه اعلام کرد: هزینه این پروژه بیش از 14.2 میلیارد درهم (3.9 میلیار دلار) و با هدف تولید سوخت پاک تا 2050 میلادی خواهد بود.

بن راشد در بیانیه‌ای که از سوی دفتر اطلاع‌رسانی دوبی منتشر شد، گفت: امارات موفق به ساخت یک مدل جهانی از اقتصاد سبز مبتنی بر حفظ محیط زیست و انرژی پاک شده است که این اقدامات با برنامه‌های کاری روشن و تقویت زیر بنایی طرح و توسعه آن بر اساس استانداردها به‌منظور استفاده بهینه، حمایت می‌شود و علاوه بر آن برای تقویت زیر ساخت‌ها و ایجاد ظرفیت و آموزش استعدادهای ملی تخصصی نیز سرمایه‌گذاری شده است.
حاکم دوبی افزود: اجرای بزرگ‌ترین پروژه انرژی خورشیدی در جهان امارات را در سطح جهانی در تولید انرژی پاک و تجدیدپذیر و در خط اول پیشرفته‌ترین کشورهای جهان در این زمینه قرار داده است.
وی گفت : ما درحال اجرای پروژه‌هایی هستیم که نشان‌دهنده رویکرد توسعه کلی کشور می‌باشد و ما از اهداف بلند پروازانه آینده حمایت می کنیم و از امروز این پروژه را آغاز خواهیم کرد.
بن راشد گفت: ما مسیر ثابت خود را به سمت تحقق اهداف استراتژیک برای سوخت پاک تا سال 2050 ادامه می‌دهیم تا دوبی را به مرکز جهانی سوخت پاک و اقتصاد سبز تبدیل کنیم تا این شهر کمترین آلودگی را درسطح جهان تا سال2050 میلادی داشته باشد.
سازمان آب و برق دوبی اخیرا از افتتاح بزرگ‌ترین نیروگاه انرژی خورشیدی متمرکز دنیا (CSP) در این شهر خبر داد.
این سایت قرار است در داخل پارکی به نام محمد بن راشد آل مکتوم احداث گردد و در برگیرنده 5 نیروگاه خواهد بود که با مشارکت شرکت سعودی اکوا پاور و شرکت چینی شانگهای الکتریک ساخته شود.
فاز نخست این پروژه در اواخر سال 2020 به بهره‌برداری می‌رسد و شامل بزرگ‌ترین برج خورشیدی در جهان به ارتفاع 260 متر خواهد بود و در این زمان نیروگاه قادر است یک‌هزار مگاوات برق تولید کند.

()