مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
يكشنبه,28 بهمن 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 393.5منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10006370 07:50:00 | 1396/7/4

به‌تازگی در دو کشور سنگاپور و ژاپن از ویلچرهای خودکاری استفاده شده که می‌توانند افراد معلول را بدون نیاز به دخالت انسان به مقصد برسانند.

سالمندان و افراد دارای ناتوانی‌های حرکتی با استفاده از ویلچرهای یادشده می‌توانند به راحتی به مقصد برسند. برای این کار آنها تنها باید یک برنامه تلفن همراه را بر روی گوشی‌های خود نصب کنند.
ویلچرهای یادشده ابتدا در بیمارستانی در سنگاپور و سپس در فرودگاهی در ژاپن به‌کار گرفته شدند تا جابجایی معلولان و سالمندان را تسهیل کنند.

طراحی ویلچر مورد استفاده در سنگاپور که اسمارت یا هوشمند نام گرفته، از ژانویه سال ۲۰۱۶ آغاز شده است. رایانه رباتیک این ویلچر از داده‌های سه رادار برای نقشه‌خوانی و مسیریابی استفاده می‌کند. سپس الگوریتم مکان‌یابی ویلچر مذکور، موقعیت آن را بر روی نقشه مشخص می‌کند. در ادامه کاربر مقصد خود را از طریق برنامه موبایلی ویژه‌ای مشخص می‌کند تا حرکت به سمت آن آغاز شود.

ویلچر مشابه ژاپنی‌ها که Whill Model M نام دارد، از دو رادار برای شناسایی و کشف محیط اطراف بهره می‌برد و از فناوری حرکت خودکار پاناسونیک بهره می‌گیرد. این ویلچر هم از طریق یک برنامه موبایلی خاص عمل می‌کند.

()