مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,21 آبان 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 673منبع: ايرنا
کد خبر : 10006390 07:18:00 | 1396/7/10

مدیرعامل شرکت «اف.کی.اِی» (FKA) آلمان، آمادگی این شرکت را برای تامین تجهیزات طرح‌های بارورسازی ابرها در ایران و گسترش همکاری‌ها در زمینه انتقال دانش را اعلام کرد.

«فرانک دیکتور کاسپاراک» که هفته گذشته برای رایزنی با مسوولان ایرانی به تهران سفر کرده بود، افزود: شرکت «اف.کی.اِی» به‌عنوان ارایه کننده خدمات مربوط به بحث اصلاح و بهبود هوا و همچنین ارایه کننده فناوری‌های مربوط به این امر، در جنوب غرب آلمان مستقر است.

وی اضافه کرد: این شرکت چهار فروند هواپیما در اختیار دارد که با توجه به اقلیم جنوب غرب آلمان، از آنها برای عملیات تگرگ‌زدایی استفاده می‌کند.
فناوری بارورسازی ابرها به‌عنوان شاخه‌ای از علم و تعدیل وضع هوا، مجموعه‌ای از فناوری‌های ایمن، علمی و ثابت شده برای افزایش بارش، کاهش خسارت تگرگ و محو مه در بسیار کشورهای جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
کاسپاراک اضافه کرد: این شرکت برای باروری ابرها فناوری‌هایی را ایجاد کرده و طیفی از تجهیزات این پروژه‌ها را گسترش داده است تا بازدهی بیشتری نسبت به تجهیزات دیگر داشته باشد.
شرکت اف.کی.اِی آلمان برای انتقال تجهیزات و دانش در زمینه باروری ابرها، بیست و هفتم شهریورماه با مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.
مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها از 20 سال پیش فعالیت خود را در کشور آغاز کرده است اما به حمایت بیشتری نیاز دارد.
این مرکز از بدو تاسیس تاکنون با استفاده از فناوری روز دنیا، اقدام به مطالعه و اجرای پروژه‌های متعددی با استفاده از 2 فروند هواپیما در عرصه ملی از مناطق مرکزی کشور تا استان‌های شمالی و شمال غربی کرده است.
«الکسی شیلین» نماینده شرکت آلمانی اف.کی.اِی، نیز در نشست با مدیران مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها، هدف از حضور در ایران را ارایه راهکارهایی برای افزایش نتایج بارورسازی ابرها اعلام کرد و افزود: در گام نخست، مواد ساخته شده در آلمان در اختیار طرف ایرانی قرار می‌گیرد که این مواد عملکرد بارور کردن ابرهای سرد را افزایش می‌دهد.
وي ادامه داد: این شرکت می‌تواند هواپیماهای مورد نیاز برای باروری ابرها را در اختیار ایران قرار دهد تا در طرح‌های بارور کردن ابرها هم قدرت عملیات و هم دقت انتخاب محل افزایش یابد.
این فعال بخش خصوصی آلمان اضافه کرد: شرکت ما آمادگی دارد در زمینه آموزش و مهارت‌افزایی کارشناسان ایرانی نیز همکاری داشته باشد.
()