مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
پنجشنبه,2 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 440منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10006403 07:44:00 | 1396/7/12

یکی از مشکلات رانندگان خودروها، خرابی ناگهانی باتری و ماندن در جاده‌هاست. در این شرایط معمولا از روش‌هایی مانند باتری به باتری یا هل دادن خودرو استفاده می‌شود.

مدتی است عرضه دستگاه‌های شارژ بی‌سیم باتری در بازار به حل این مشکل کمک کرده است. با اتصال قطب‌های مثبت و منفی باتری‌های خالی شده به شارژرهای بی‌سیم می‌توان آنها را دوباره راه‌اندازی کرد تا خودرو به مقصد برسد و بتوان باتری آن را عوض کرد.

یکی از انواع این شارژرها BC۲WBD نام دارد که ظرفیت آن ۲ تا ۶ آمپر بوده و دارای سه پورت برای شارژ باتری‌های ۱۲ ولتی است. قیمت این شارژر بی‌سیم ۳۰ دلار و وزن آن حدود ۷۷۰ گرم است. این شارژر در برابر آب و گرد و خاک و رطوبت مقاوم است.

BC۲۵BS شارژر باتری بی‌سیم دیگری است که دو مدل آن از ظرفیت ۱۵ یا ۲۵ آمپر برخوردارند. این دستگاه حدود ۲۲۰ گرم وزن دارد و با استفاده از نمایشگر ال‌سی‌دی می‌توان فرآیند شارژ را بر روی آن مشاهده کرد. این دستگاه در سه حالت سریع، متوسط و کند باتری را شارژ می‌کند و ۷۹ دلار قیمت دارد.
در نهایت شارژر بی‌سیم خورشیدی سان وی با ظرفیت ۲ آمپر و وزن ۶۸۰ گرم ۳۸ دلار قیمت دارد و با ذخیره‌سازی انرژی خورشیدی می‌تواند برق مصرفی خودرو را تامین کند.

()