مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
پنجشنبه,2 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 445منبع: ايرنا
کد خبر : 10006440 07:30:00 | 1396/7/19

دستگاه هوشمند بازیافت در مبدا، طی مراسمی با حضور جمعی از مسوولان دستگاه‌های اجرایی و بسیج خراسان رضوی در محل قرارگاه اقتصاد مقاومتی سپاه امام رضا(ع) در مشهد رونمایی شد.

مسوول سازمان بسیج علمی و فناوری خراسان رضوی در این مراسم حمایت از اختراعات کاربردی و مورد نیاز جامعه را از سیاست‌های بسیج علمی ذکر و بیان کرد: دستگاه هوشمند بازیافت و تفکیک در مبدا نیز در همین ارتباط توسط نخبگان خراسانی ساخته شده است.

مجتبی تنها افزود: برای ساخت این دستگاه در مراحل مختلف تا مرحله تجاری‌سازی 2 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه و با محصول نهایی آن هزینه 300 میلیون ریال تولید شد.
وی ادامه داد: در فرآیند تجاری‌سازی، بهینه‌سازی و صنعتی حمایت‌های لازم را از این اختراع انجام دادیم. هم اینک 10 دستگاه از این محصول تولیدی آماده کار است و تا پایان سال 20 دستگاه دیگر تولید می‌شود و از سال آینده هم سالانه 60 دستگاه هوشمند بازیافت در مبدا تولید خواهد شد.
مسوول بسیج سازندگی خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: برای رونق اشتغال دست تولیدکننده را باید بگیریم. اگر راه را باز کنیم و مسیر را نشان دهیم مردم از مسوولان جلوتر هستند.
سرهنگ محمد روحانی افزود: نقدینگی در دست مردم زیاد است باید آنها را به سمت سرمایه‌گذاری سوق دهیم هر جا سرمایه‌های مردم را هدایت کنیم مردم مشتاق هستند و جاهایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که سود بالا داشته باشد. 

* بسیاری از کشورها زباله خشک وارد می‌کنند
طراح و مخترع دستگاه هوشمند بازیافت و تفکیک در مبدا نیز در این مراسم گفت: ارزش مهم اقتصادی زباله‌های خشک در حدی است که به آن طلای کثیف لقب داده‌اند. در بسیاری از کشورها زباله خشک را وارد می‌کنند.
نصرالله فرامرزی ادامه داد: مدیریت پسماند و بازیافت زباله خشک از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی و عدم نیاز به نفت و سرمایه کشور است به همین دلیل از سه سال پیش تصمیم به ساخت این دستگاه گرفتیم. دستگاهی که در قالب هشت درگاه به تفکیک کدهای بین‌المللی بازیافت ساخته شده است.
وی افزود: این دستگاه مجهز به سامانه پیشرفته پرک‌کننده است و در همه اماکن شهری و روستایی و مراکز خدماتی و رفاهی امکان استقرار دارد.

()