مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,4 تير 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 458منبع: ايرنا
کد خبر : 10006470 08:29:00 | 1396/7/24

در یک گزارش مجلس اعیان انگلیس عنوان شده است که استفاده از ایمپلنت‌های هوش مصنوعی در 20 سال آینده به انسان‌ها امکان می‌دهد که تنها از طریق فکر، محیط اطرف را کنترل و یا امور خانه خود را اداره کنند.

«جان مک نامارا» که در مرکز نوآوری IBM Hursley در همپشایر کار می‌کند، پیش‌بینی کرده است که در عرض 20 سال آینده، نانوماشین‌های هوش مصنوعی برای ترمیم و تقویت عضلات، سلول‌ها و استخوان به انسان‌ها تزریق خواهند شد که این دستاورد پیامدهای مثبت دیگری هم دارد.

مک نامارا در این خصوص مدرکی را به کمیته هوش مصنوعی مجلس اعیان انگلیس که پیامدهای اقتصادی، اخلاقی و اجتماعی هوش مصنوعی را بررسی می‌کند، ارايه کرده است.
به گفته این کارشناس، فناوری تنها در عرض دو دهه به اندازه‌ای پیشرفت خواهد کرد که انسان و ماشین به‌طور موثری در هم می‌آمیزند و موجب می‌شود که جهش‌های بزرگی در آگاهی و شناخت انسان ایجاد شود.
وی ادامه داد: حتی ممکن است شاهد تزریق نانو ماشین‌های هوشمند به بدن خود باشیم. این کار فواید پزشکی زیادی از جمله توانایی ترمیم آسیب سلول‌ها، عضلات و استخوان‌ها و احتمالا حتی تقویت آنها خواهد داشت.
وی افزود: علاوه بر این، بهره‌برداری از تکنولوژی امروزی می‌تواند به ایجاد فناوری‌هایی منجر شود که بیولوژی را با تکنولوژی ترکیب کند و موجب تقویت مستقیم توانایی شناختی انسان شود. چنین دستاوردی توانایی ذهنی بسیار تقویت شده و همچنین توانایی استفاده از مقادیر وسیعی از قدرت محاسبات را برای تقویت فرآیندهای فکری به‌طور بالقوه ارايه می‌دهد.
وی افزود: با استفاده از این فناوری که در انسان‌ها و محیط اطراف آنها تعبیه می‌شود، می‌توان تنها به واسطه فکر و حرکات، محیط اطراف را کنترل کرد.
محققان در شرکت‌هایی از جمله مایکروسافت هم اکنون در حال ابداع رایانه‌ای از جنس دی.ان.ای هستند که می‌تواند درون سلول‌های بدن زندگی کند و در شبکه‌های بدنی به دنبال نقایصی مانند سرطان بگردد. این رایانه در صورت تشخیص احتمالات سرطانی، سیستم را خاموش و روشن کرده و سلول‌های بیمار را مشخص می‌سازد.
مک نامارا در عین حال پیش‌بینی کرد که افزایش کاربست‌های هوش مصنوعی می‌تواند بیکاری را در میان کارکنان بخش‌های خدماتی و خرده‌فروشی گسترش دهد.

()