مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 خرداد 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 698منبع: ايرنا
کد خبر : 10006509 08:40:00 | 1396/8/1

دولت ژاپن در حال بررسی طرحی است که طی آن از کشتی‎هایی که با استفاده از LNG، برق تولید می‎کنند برای تامین برق جزایر اندونزی استفاده شود.

در صورت اجرایی شدن این طرح، نخستین نیروگاه‌های دریایی با سوخت LNG در جهان طراحی و توسعه داده می‌شود. سوخت LNG مورد نیاز این کشتی‎ها توسط کشتی‎های LNGبر از پایانه‎های اندونزی به این نیروگاه‎های دریایی منتقل و در تاسیسات ذخیره‌سازی آنها ذخیره می‌شود.
وزیر اقتصاد ژاپن سرعت عمل اجرای این طرح را یکی از دلایل جذابیت آن می‌داند و ابراز امیدواری کرده است که سایر کشورهای آسیایی نیز از اجرای این ایده حمایت کنند. کشور اندونزی متشکل از 13 هزار جزیره است. بسیاری از این جزایر به موتور برق‌های گازوئیلی برای تولید برق وابسته هستند و در این طرح آزمایشی نیروگاه‎های دریایی با سوخت LNG برای 10 جزیره در نزدیکی تیمور شرقی اجرا خواهد شد.
یکی دیگر از دلایل اجرای این طرح، توسعه حضور چین در منطقه از طریق برنامه جاده ابریشم نوین است که به‌واسطه آن حضور حمل و نقلی و زیرساختی خود را تقویت کرده است.
در ابتدای سال 2017 میلادی شرکت Chiyoda ژاپن، تامین کننده زیرساخت‎های LNG در این کشور، اعلام کرد که طرحی را برای تبدیل کشتی‎های مازاد حمل LNG به کشتی‎های نیروگاهی آماده کرده است. این کشتی‎ها ظرفیت تولید 70 تا 400 مگاوات برق را دارند. انرژی‌های تجدیدپذیر از منابع انرژی هستند که امروزه محققان در دنیا در حال پژوهش بر روی این حوزه هستند تا با استفاده از فناوری‌های مختلف استفاده از این انرژی‌ها را توسعه دهند.

()