مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 610منبع: پاون
کد خبر : 10006568 07:21:00 | 1396/8/15

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی از افزایش پیک برق تابستان آینده تا مرز 59 هزارمگاوات سخن گفت.

«محسن طرز طلب» مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی در نشست خبری یکشنبه در محل برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران، با بیان این مطلب که تا پیک مصرف برق تابستان سال آینده 3 هزارو 210 مگاوات نیروگاه حرارتی به ظرفیت نیروگاهی کشور اضافه خواهد شد، افزود: سال گشته 94 درصد و سال جاری 92 درصد برق کشور از طریق نیروگاه‌های حرارتی و مابقی از طریق سایر نیروگاه‌ها تامین شده است.
وی با بیان اینکه از مهرماه سال جاری هر ماه دو واحد نیروگاه جدید به ظرفیت نیروگاه‌های برق کشور اضافه شده است، گفت: در مهرماه، واحد نخست نیروگاه شیروان و نیروگاه 162 مگاواتی سمنگان و در اوایل آبان بخش بخار نیروگاه تابان یزد و هفته گذشته نیز واحد گاز نیروگاه پتروشیمی دماوند وارد مدار شده است.
طرزطلب با بیان اینکه دو هفته آینده نیروگاه پرند نیز وارد مدار خواهد شد، افزود: با ورود این نیروگاه‌ها به مدار، برای تامین برق مصرفی در پیک تابستان سال آینده نگرانی نخواهیم داشت.
وی با اشاره به اینکه تعمیرات نیروگاه‌های کشور تا قبل از اردیبهشت ماه سال 97 به پایان خواهد رسید، اضافه کرد: تاکنون طبق برنامه‌ریزی انجام شده 15 درصد تعمیرات نیروگاه‌ها عملیاتی شده و نسبت به برنامه‌ریزی صورت گرفته عقب نیستیم و در زمان مقرر تعمیرات نیروگاهی پایان خواهد یافت.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی، پیک برق تابستان سال‌جاری را 55هزار و 400 مگاوات عنوان کرد و افزود: پیش‌بینی می‌شود با توجه به رشد مصرف برق، پیک مصرف برق در تابستان سال آینده از مرز 59 هزارمگاوات نیز فراتر خواهد رفت.

()