مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
پنجشنبه,2 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 410منبع: ايسنا
کد خبر : 10006777 10:21:00 | 1396/9/26

در آینده‌ای نزدیک، ربات‌ها جای تمامی مشاغل انسانی را خواهند گرفت و کارشناسان می‌گویند در این میان تنها لوله‌کش‌ها، برق‌کارها و پرستاران هستند که ربات‌ها برای گرفتن جایشان به زمان بیشتری نیاز خواهند داشت.

 یک متخصص در حوزه هوش مصنوعی گفت: در آینده دارندگان تمامی مشاغل، شغل خود را از دست خواهند داد و تنها لوله‌کش‌ها، برقکارها و پرستاران به مدت طولانی‌تری در شغل خود فعالیت خواهند داشت.
مارتین فورد، یک نویسنده امریکایی که یک کتاب پرفروش راجع به ربات‌ها نوشته است، هشدار داد که به زودی انسان‌ها قادر به رقابت با ماشین آلات در هیچ زمینه‌ای نخواهند بود.
این در حالیست که تام واتسون، نایب ريیس حزب کارگر انگلیس گفت: ظهور ربات‌ها تضمینی برای آینده شغلی این کشور است زیرا مردم انگلیس کارهایی خسته کننده و معمول را انجام می‌دهند.
فورد که تازه‌ترین کتاب خود با عنوان «ظهور ربات‌ها: فناوری و عوارض ناشی از آینده بدون شغل» هشدار داده است که انسان‌ها نمی‌توانند در رابطه با انقلاب هوش مصنوعی خشنود باشند.
وی اذعان کرده است که زمینه‌های شغلی که مردم در آن در امان هستند به مهارت‌هایی همچون هماهنگی دست و چشم و انعطاف‌پذیری نیازمند هستند، پس باید به فکر شغل‌هایی فنی چون لوله‌کشی و برق‌کاری بیفتیم.
وی همچنین گفت: پرستاری نیز چون نیاز به همدلی و مراقبت دارد و شغل‌هایی که خلاقانه هستند، می‌توانند برای مدتی طولانی‌تری در امان باشند.

هشدارهای فورد تنها چند روز پس از صحبت‌های تام واتسون انتشار یافت که گفته بود: در مورد تاثیر تغییرات تکنولوژیکی و آینده‌ای ویرانگر که به سبب افزایش ربات‌ها ایجاد خواهد شد، بیش از حد صحبت شده است.
واتسون افزود: گاهی اوقات ممکن است احساس کنیم که ما در حال آماده شدن برای دنیایی هستیم که در آن هوش مصنوعی، الگوریتم‌ها و اتوماسیون جای تلاش انسان و کار سخت را خواهند گرفت و تمامی ابعاد جامعه و اقتصاد ما را تشکیل خواهند داد و چشم‌اندازی ترسناک برای آینده ایجاد خواهند کرد.
واتسون ادامه داد: با اجازه دادن به ماشین‌آلات قرن بیست و یکم برای انجام وظایف خسته کننده و معمول در محل کار، وقت انسان‌ها برای انجام کارهایی با مزایای اقتصادی بیشتر آزاد خواهد شد.
وی همچنین طی پیامی به مردم گفت که از حضور ربات‌ها در آینده ترس نداشته باشند.

()