مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,22 آبان 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 207منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10006836 12:21:00 | 1396/10/4

محققان در حال ارايه آموزش‌های ضروری به ربات‌ها هستند تا آنها بیاموزند چگونه به حریم شخصی انسان‌ها احترام بگذارند و فاصله ضروری را با افراد حفظ کنند.

ارتقای فهم و درک ربات‌ها توسط پژوهشگران موجب می‌شود تا آنها در حین تعامل با انسان‌ها برخوردی با کسی نداشته باشند و گفتگو و همراهی با هر شخصی را به شکلی محترمانه‌تر و مناسب‌تر صورت دهند.
محققان دانشگاه ملی سان خوان در آرژانتین می‌گویند در جریان تعاملات مختلف با هر فردی، وی حریم شخصی خاص خود را دارد که باید توسط دیگران محترم شمرده شود. این حریم بر حسب موقعیت و وظایف برنامه‌ریزی شده، توقعات فرهنگی، اولویت‌های فرد، شرایط اجتماعی و غیره متفاوت است.
به گفته این دانشمندان ربات‌ها باید به حریم شخصی انسان‌ها احترام بگذارند تا به تدریج در جامعه انسانی پذیرفته شوند و لذا سیستم‌های کنترلی جدیدی برای آنها طراحی شده که تحرکات و تعاملات ربات‌ها را با دقت بیشتری تنظیم می‌کند.
برای طراحی سیستم یادشده از الگوی تعامل یک رهبر و افراد تابع وی در محیط‌های مختلف الگو گرفته شده و انتظار می‌رود برنامه‌نویسی‌های ضروری و اقدامات سخت‌افزاری در این زمینه ظرف چند ماه آینده انجام شود.

()