مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,1 اسفند 1396
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 61منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10006844 09:19:00 | 1396/10/5

اگر تا به حال فکر می‌کردید با گرفتن گوشی در دستتان و بالابردن تلفن همراه به سمت آسمان می توانید کیفیت آنتن‌دهی آن را بیشتر کنید، سخت در اشتباه هستید.

احتمالا تا به حال بارها شاهد آن بوده‌اید که افرادی در زمان قطع و وصل مکالمات خود با تلفن همراه یا کاهش کیفیت خدمات داده سعی  می‌کنند با بالاتر بردن گوشی در آسمان از این وضعیت رهایی پیدا کنند.
اما متخصصان می‌گویند این کار فایده‌ای ندارد و باعث نمی‌شود کاربران به خدمات صوتی و داده بهتری دسترسی پیدا کنند.
لین ژونگ استاد دانشکده برق و رایانه در دانشگاه رایس در تگزاس امریکا می‌گوید اگر چه این رفتار در میان برخی از مردم وجود دارد، اما عملا چندان مفید نیست. زیرا میزان دسترسی به سیگنال‌های تلفن همراه در محیط اطراف ما کم و بیش همگن و برابر است و بالابردن گوشی با دست تغییری در این وضعیت ایجاد نمی‌کند.
البته وی تایید می‌کند که راه رفتن و جابجایی در شهرها در کیفیت دسترسی به خدمات تلفن همراه موثر است، زیرا در برخی نقاط به علت وجود ساختمان‌های بلند یا دیگر موانع سیگنال‌های تلفن همراه به خوبی در دسترس نیستند.
لذا از این به بعد اگر با افت کیفیت خدمات تلفن همراه مواجه شدید به جای ثابت نشستن و بالا بردن گوشی بهتر است چند متری از سرجایتان جابجا شوید تا بتوانید آنتن‌دهی بهتری داشته باشید.

()