مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 406منبع: پاون
کد خبر : 10006854 08:13:00 | 1396/10/6

مديرعامل برق منطقه‌اي خوزستان گفت: متناسب با شرايط اقليمي و اجتماعي- اقتصادي استان دو راهبرد بسيار مهم از ابتداي سال در شرکت برق منطقه‌اي خوزستان بر افزايش پايداري شبکه در مقابل گردوغبار و افزايش بار مصرف در تابستان طراحي شده است.

«محمود دشت بزرگ» مديرعامل برق منطقه‌اي خوزستان در خصوص تدابير انديشيده شده در شبکه برق استان جهت افزايش پايداري براي سال آتي اظهار داشت: به‌طور کلي متناسب با شرايط اقليمي و اجتماعي- اقتصادي استان  دو راهبرد بسيار مهم در شرکت برق منطقه‌اي خوزستان طراحي شده است.
وي افزود: نخستين راهبرد ناظر بر کاهش اثرگذاري آلودگي ناشي از گرد و غبار بر شبکه برق استان است که در سال گذشته به 66 برابر حد مجاز رسيد و باعث قطعي برق در برخي از نقاط استان شد.
وي تصريح کرد: راهبرد دوم نيز متناسب با رشد بار مصرف و نيازهاي توسعه استان طراحي شده است، چرا که مي‌دانيم در سال گذشته متناسب با گرماي هوا و توسعه زيرساخت‌ها، نياز مصرف و پيک بار به طرز بي‌سابقه‌اي بالا رفت به گونه‌اي در برخي از روزها شاهد افزايش 1100 مگاواتي بار مصرف نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوديم.
مديرعامل برق منطقه‌اي خوزستان با اشاره برخي اقدامات انجام شده جهت اجراي راهبرد اول و پايدارسازي شبکه برق خوزستان در مقابل گرد و غبارها اظهار داشت: در فاز نخست تعويض مقره‌ها حدود 5200 مقره تعويض شد و در فاز دو نيز براي تعويض 13 هزار 300 مقره برنامه‌ريزي شده که قرار است براي آن مناقصه برگزار شود.
وي ادامه داد: در فاز سوم نيز برنامه اين است که حدود 20 هزار زنجيره مقره ديگر تعويض شود، به‌طور کلي بايد گفت برنامه‌ريزي‌ها حاکي از اين است که مي‌بايست براي پايداري شبکه برق استان حدود 90 هزار زنجيره مقره تعويض شود که اين امر حدود 90 ميليارد تومان هزينه در بر خواهد داشت.
وي تاکيد کرد: در ادامه همين فعاليت‌ها نيز چندين پست فوق توزيع و انتقال در استان نيز با پوشش RTV عايق‌بندي شده است و اميدواريم تا پايان سال جاري نيز تعداد اين پست‌هاي عايق‌بندي شده به 41 عدد برسد.
وي اضافه کرد: البته برنامه‌ريزي ما براي عايق‌بندي نيز مشمول 93 پست در بازه زماني 2 سال است که انشالله اميدواريم با جذب اعتبارات وعده داده شده اين امر را محقق کنيم.
دشت بزرگ در خصوص اقدامات انجام شده در مورد راهبرد دوم مبني بر پايدارسازي شبکه در نتيجه افزايش مصرف برق و گرماي هوا نيز گفت:  در 15 فروردين ماه سال جاري يک مصوبه توسعه و پايداري در دولت با اعتباري بالغ بر 1500 ميليارد تومان جهت پايدارسازي شبکه برق استان تصويب شد که متاسفانه هنوز موافقت‌نامه‌هاي مربوط به آن ابلاغ نشده است که اميدواريم در روزهاي آتي بتوانيم بخش از اين مبلغ را دريافت کنيم.
وي خاطرنشان کرد: همچنين 14 پست GIS نيز در راستاي همين مساله تعريف شده که اميدواريم بتوانيم در يکي دو سال آتي کمک کم با تخصيص اعتبار اين پروژه‌ها را اجرايي کنيم.
وي ادامه داد: همچنين برنامه‌هايي براي افزايش کارايي انرژي و مديريت مصرف به‌ويژه در حوزه مشترکان ديماندي استان طرح‌ريزي شده که اميدواريم بتوانيم با اجراي آن‌ها چونان سال‌هاي گذشته بر مشکلات پيش رو فائق آييم.

()