مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
پنجشنبه,2 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 265منبع: ايسنا
کد خبر : 10006879 08:19:00 | 1396/10/10

شهر شن‌ژن چین تمامی 16 هزار و 359 دستگاه اتوبوس سامانه حمل و نقل شهری خود را برقی کرده است.

اگر دیدید کسی در مورد حمل و نقل عمومی پایدار صحبت می‌کند، وی را به شهر شن‌ژن چین متوجه کنید. این شهر چین اعلام کرده است که کل ناوگان اتوبوس عمومی خود را که شامل 16 هزار و 359 دستگاه می‌شود، به‌طور کامل برقی کرده است.

علاوه بر این، بیش از نیمی از سیستم حمل و نقل شن‌ژن در حال حاضر بر پایه برق عمل می‌کند. این شهر برنامه دارد که تا سال 2020 از شر همه وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی بنزینی باقی مانده خلاص شود.
البته به همین سادگی نیست که بیش از 16 هزار وسیله نقلیه دیزلی کنار گذاشته شوند. ساخت 510 ایستگاه شارژ و 8000 دستگاه اتصال در سراسر شهر نیاز است.
بر اساس گفته پایگاه «EyeShenzhen»، این دستگاه‌های اتصال می‌توانند یک اتوبوس را طی دو ساعت به طور کامل شارژ و هر روز 300 وسیله نقلیه را شارژ کنند.
به همان اندازه که این کار برای محیط زیست مفید است، برای مقامات محلی نیز مزایای قابل توجهی دارد. چین به مشکلات آلودگی هوا بدنام است، اما ناوگان اتوبوس‌های الکتریکی سالیانه از آزاد شدن حدود 1.35 میلیون تن دی‌اکسید کربن جلوگیری می‌کنند.
ضمن این که این واقعیت وجود دارد که شهر اکنون خیلی آرام‌تر شده است، زیرا اتوبوس‌ها اکنون دیگر به اندازه قبل پر سر و صدا نیستند.
علاوه بر این که موجب صرفه‌جویی در هزینه کلی شده است، چرا که وسایل نقلیه حالا تقریبا 75 درصد کمتر انرژی مصرف می‌کنند.
برای شروع این پروژه مبلغی حدود 490 میلیون دلار به‌عنوان یارانه پرداخت شده است، اما این هزینه مبلغ کمی برای دسترسی به هوای پاک، شهرهای آرام و رو کردن به دنیای انرژی‌های تجدیدپذیر است.

()