مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 296منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10006910 10:16:00 | 1396/10/14

يک تولید کننده تجهیزات الکترونیک عینکی هوشمند ساخته که به اپلیکیشن متصل می‌شود و برای افرادی با اختلالات بینایی مناسب است.

سامسونگ به تازگي عینک Relumino را ساخته است. این عینک هوشمند در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی  ۲۰۱۸ به نمایش در می‌آید.

Relumino براساس اپلیکیشنی به همین نام ساخته شده که در کنگره موبایل رونمایی شد. در آن زمان این اپلیکیشن نیازمند موبایل و یک هدست واقعیت مجازی بود. اما اکنون اپلیکیشن مذکور طرح سخت‌افزار مخصوص خود را دارد.
این عینک با توجه به آن ساخته شده که ۸۶ درصد مردم جهان با اختلالات بینایی دست و پنجه نرم می‌کنند.
درهمین راستا مهندسان سامسونگ تصمیم گرفتند دستگاهی بسازند که با تلفن‌های هوشمند کار می‌کند. نتیجه فعالیت آنان یک عینک ارزان و سبک بود.
به هرحال در اپلیکیشن و عینک Relumino ،  ۴ حالت در نظر گرفته شده که هرکدام از نرم‌افزارهای پردازش عکس برای بهبود دید کاربر استفاده می‌کنند. در حالت معمولی  این عینک خطوط اشکال را بهتر نشان می‌دهد و تاری تصویر را از بین می‌برد. حالت Color Invert برای خواندن متون طراحی شده است. حالت Partial vision  نیز برای افرادی طراحی شده که در بخش مرکز  بینایی آنها از بین رفته است. این حالت  با استفاده از نقشه‌بندی دوباره تصاویر، نقاط کور را پر می‌کند و کاربر می‌تواند تصویر کاملی ببیند.
در نهایت حالت Display Color Filter عملکردی شبیه عینک آفتابی دارد و از میزان درخشندگی بعضی رنگ‌ها می‌کاهد و همزمان دید کاربر را بهبود می‌دهد.

()