مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
دوشنبه,2 ارديبهشت 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 406منبع: ايرنا
کد خبر : 10006920 15:21:00 | 1396/10/16

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد، چین وارد فاز جدیدی در توسعه این کشور شده و فراخوان رییس جمهوری چین برای یک انقلاب انرژی در راستای مبارزه با آلودگی و گذار به سوی یک مدل اقتصادی خدمات محورتر در حال انتقال بخش انرژی جهان به یک مسیر جدید است.

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش «چشم‌انداز انرژی جهان 2017» افزود: سیاست انرژی چین اکنون روی برق، گاز طبیعی و فناوری‌های دیجیتال که پاک‌تر و کاراتر هستند متمرکز است.

بنا به اعلام آژانس بین‌المللی انرژی، نرخ رشد تقاضای انرژی چین از میانگین هشت درصد در سال در طول سال‌های 2000 تا سال 2012 به کمتر از 2 درصد در سال در طول سال‌های 2012 تا پایان 2017 رسیده است و در سناریو جدید سیاست‌های چین، این میزان باز هم کاهش می‌یابد و به یک درصد در سال تا سال 2040 می‌رسد.
آژانس بین‌المللی انرژی، کاهش نرخ رشد تقاضای انرژی در چین را به افزایش کارایی انرژی نسبت داد و اعلام کرد، با این حال چین در سال 2040 در سرانه مصرف انرژی، اتحادیه اروپا را پشت سر می‌گذارد.
بنا به اعلام آژانس یاد شده، بدون معیارهای جدید کارایی که چین برای خود تعریف کرده است، مصرف نهایی انرژی این کشور در سال 2040 معادل 40 درصد افزایش می‌یابد.

آژانس مذکور همچنین تاکید کرد، انتخاب‌های آینده چین در بخش انرژی برای جهان انرژی نیز تعیین کننده بوده و ممکن است گذار جهان به انرژی‌های پاک را تسریع کند.
همچنین، اندازه توسعه انرژی‌های پاک، صادرات فناوری‌های انرژی و سرمایه‌گذارهای خارجی چین در بخش انرژی نیز نقش تعیین کننده‌ای در گذار جهان به انرژی‌های کم کربن دارد.
یک سوم انرژی بادی و خورشیدی جهان در چین مهار می‌شود؛ همچنین 40 درصد سرمایه‌گذاری جهان در خودروهای برقی توسط چین انجام می‌شود.

()