مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
پنجشنبه,2 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 477منبع: ايرنا
کد خبر : 10006954 07:13:00 | 1396/10/21

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر گفت: 91 درصد سوخت مورد نیاز نیروگاه‌های برق کشور با گاز و بقیه با سوخت مایع تامین می‌شود.

آرش کردی افزود: امیدواریم با تلاش وزارت نفت به زودی این رقم به 100 درصد افزایش یابد و شاهد حذف سوخت مایع در نیروگاه‌ها که سبب ایجاد آلودگی می‌شود، باشیم.

وی در ادامه با اشاره به لزوم استمرار و پایداری خدمات صنعت برق به جامعه، گفت: مردم و بخش‌های تولیدی و خدماتی، برق مستمر و بدون خاموشی می‌خواهند بنابراین باید رابطه و تعامل مناسبی را برای ایجاد ظرفیت‌های جدید تولید برق با سرمایه‌گذاران ایجاد کنیم.
مدیرعامل شرکت توانیر در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: به دلیل تفاوت بین فروش برق و قیمت تمام شده تولید دچار کمبود سرمایه‌گذاری و مشکل در تامین زیرساخت‌های اساسی شبکه هستیم که برای رفع این مساله تلاش می‌کنیم.
وی همچنین گفت: در 6 سال گذشته پس از هدفمندی یارانه‌ها، افت محسوسی به لحاظ سرمایه‌گذاری در صنعت برق داشته‌ایم چرا که درآمد حاصل از فروش برق به مردم بابت هدفمندی‌ها هزینه می‌شود و این به معنای آن است که درآمد ما در حال کاهش است.
کردی اظهار کرد: صنعت برق بر مبنای اصول اقتصادی اداره می‌شود و هر آنچه از مردم دریافت می‌کنیم منابع داخلی ما به حساب می‌آید که برای توسعه شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه اگر فشار اساسی به صنعت برق وارد شود کشور را دچار مشکل خواهد شد، گفت: برنامه ششم توسعه ظرفیت کشورمان در تولید انرژی‌های تجدیدپذیر را چهار هزار مگاوات تعیین کرده است که با توجه به محدودیت‌های شبکه‌ای، اقتصادی و قانونی نباید به هر استان بیش از سهم مورد نیاز اختصاص یابد.
کردی در ادامه با اشاره به مشکل شرکت کنتورسازی قزوین، گفت: این شرکت در جریان خصوصی‌سازی و بحث‌های رقابتی نتوانست رشد کند وگرنه با توجه به نیاز همیشگی مردم، کنتورسازی صنعتی در حال گردش بوده و به راحتی شکست نمی‌خورد.
مدیرعامل شرکت توانیر افزود: با توجه به گردش مالی صنعت کنتور و شکل‌گیری کنتورهای هوشمند از سال‌های آینده، با تعامل و برنامه‌ریزی صحیح می توان شرکت کنتوسازی قزوین را احیا کرد.
استاندار قزوین نیز در این نشست از خدمات شرکت توانیر به مردم و بخش‌های تولیدی و خدماتی قدردانی کرد و گفت: صنعت برق نقش مهمی در رشد و توسعه کشور ایفا می‌کند.
عبدالمحمد زاهدی نیز در ادامه خواستار تشکیل نشستی سه جانبه بین بانک پاسارگاد، شرکت مادر تخصصی توانیر و شرکت کنتور سازی قزوین به منظور حل این واحد دارای مشکل شد.
()