مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
پنجشنبه,2 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 288منبع: پاون
کد خبر : 10006956 08:02:00 | 1396/10/21

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: راهبرد جدید مجموعه برای مقابله با ریزگردها استفاده ترکیبی از مقره‌های سیلیکونی و نیز زنجیر مقره‌های سرامیکی تنظیف شده می‌باشد.

محمود دشت‌بزرگ، با بیان این مطلب افزود: تاکنون از جمله راهبردهای اصلی مقابله با ریزگردها تعویض مقره‌های سرامیکی آلوده با مقره‌های سیلیکونی بوده که با بررسی‌های علمی انجام شده به راه‌حل دیگری همزمان با تعویض مقره‌ها برای دوام و پایداری بیشتر آن‌ها دست پیدا کردیم.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان عنوان کرد: راهبرد جدید مجموعه برای مقابله با ریزگردها استفاده ترکیبی از مقره‌های سیلیکونی و نیز زنجیر مقره‌های سرامیکی تنظیف شده می‌باشد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه تبدیل تمام مقره‌های سرامیکی به سیلیکونی امکان مخاطرات بالقوه‌ای به همراه دارد بنابراین، انتخاب این راهبرد ضروری به نظر می‌رسد و باعث پایداری بیشتر شبکه و توانمندی آن در مقابل عوامل غیرقابل پیش‌بینی تهدید کننده شبکه برق خواهد بود.
دشت‌بزرگ تصریح کرد: در این راهبرد علاوه بر تعویض تعدادی از مقره‌های سرامیکی با سیلیکونی، زنجیره مقره سرامیکی آلوده پس از جداسازی از دکل در کارگاه دمونتاز و بشقاب‌های آن جدا شده و تک تک مورد تمیز کاری و کنترل قرار می‌گیرند که پس از اطمینان از سلامت آن‌ها، دوباره مونتاژ و برای قرار گرفتن در شبکه آماده می‌شوند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تاکید کرد: چنین زنجیر مقره‌هایی به دلیل نداشتن جرم‌های متراکم در شیارهای بشقاب‌های مقره، در صورتی‌که در معرض ریزگردهای آلاینده قرار گیرند، با شستشوی ساده امکان رفع آلودگی آنها وجود دارد و نیازی به تعویض نخواهد داشت.
وی در پایان گفت: آلودگی هوا و وجود ریزگردها در استان خوزستان بر روی سطوح مقره‌های سرامیکی تاثیر نامطلوبی می‌گذارند که با توجه به اینکه مقره‌های خطوط انتقال از تجهیزات اصلی شبکه‌های برق هستند انتخاب نوع و جنس مقره برای هر منطقه، از موارد مهم در پایداری خط و در نتیجه شبکه محسوب می‌شود.
()