مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
پنجشنبه,2 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 359منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10007017 07:27:00 | 1396/11/5

یک شرکت نروژی فانوسی ساخته که با استفاده از یک شمع، برق لازم را برای روشن نگه داشتن چند چراغ ال‌ای‌دی به مدت ۶ ساعت فراهم می‌کند.

 یک شرکت نروژی فانوسی ال‌ای‌دی ساخته که با انرژی گرمایی یک شمع کار می‌کند.این شرکت ThermTechنام دارد و فانوسLuminiser Lantern را ساخته که در حال حاضر مشغول جمع آوری سرمایه است. در این فانوس از یک شمع کوچک برای روشن کردن چند چراغ ال ای دی به مدت ۶ ساعت استفاده می‌شود.

دستگاه‌هایی که بتوانند به‌طور مستقیم گرما را به الکتریسیته تبدیل کنند از اوایل قرن نوزدهم میلادی ساخته شده‌اند.  در دهه ۱۹۴۰ میلادی روسیه چراغ‌های کراسین را تولید می کرد که با استفاده از ترموالکتروالکتریک رادیو را در مناطق دور افتاده فعال می‌کرد.

همچنین از دستگاه‌های ترموالکتریک برای تولید برق در فضاپیماها مانند کاوشگرها روی سطح مریخ یا حتی ساعت‌های هوشمند استفاده می‌شود.
از سوی دیگر در سال‌های اخیر از  سیستم‌های ال‌ای‌دی برق برای اجاق‌های صحرایی، گجت‌های پوشیدنی و رنگ استفاده شده است.
به هرحال اجاق‌های صحرایی با سوزاندن چوب الکتریسیته تولید می‌کنند اما Luminiser Lantern به جای چوب از شمع به‌عنوان منبع گرما استفاده می‌کند.
به گفته شرکت تولیدکننده این چراغ می‌تواند روشنایی ۱۵ تا ۲۰برابر یک شمع تولید کند. وزن این چراغ ۴۵۰ گرم  و ارتفاع آن ۱۴ سانتی‌متر است.

Luminiser Lanternاکنون با قیمت ۷۷ دلار در وب سایت Kickstarter عرضه شده است.

()