مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
يكشنبه,28 بهمن 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 294منبع: ايسنا
کد خبر : 10007022 08:08:00 | 1396/11/7

دارنده کرسی پژوهشی «سیستم‌های نوین تبدیل انرژی» گفت: با اعطای این کرسی پژوهشی راه ارتباط با بخش‌های مختلف صنعتی فراهم شده است تا با صنایع در حوزه‌های مختلف همچون نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاه‌های بزرگ که در مصرف، تولید و توزیع انرژی نقش دارند ارتباطی نهادینه برقرار شود.

محمدحسن سعیدی دارنده کرسی پژوهشی «سیستم‌های نوین تبدیل انرژی» از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی درباره این کرسی پژوهشی اظهار کرد: حوزه انرژی در دنیا دارای اهمیت بسیاری است و محققان به دنبال یافتن راهکارهایی جدید برای صرفه‌جویی در این حوزه هستند. بنابراین با توجه به جدیت مساله کرسی پژوهشی با عنوان «سیستم‌های نوین تبدیل انرژی» با حمایت بنیاد ملی علم ایران (صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی) به من اعطا شد تا فعالیت‌ها در این حوزه متمرکز پیگیری شود.
وی ادامه داد: در مدت فعالیت کرسی پژوهشی دانشجویان پسا دکتری، تحصیلات تکمیلی و اعضای هیات علمی که در این زمینه مشغول فعالیت بودند حمایت شدند تا نتیجه این تحقیقات منجر به یافتن راهکارهای جدی و عملیاتی برای صرفه‌جویی در انرژی و راه‌های نوین تبدیل انرژی شود.

استاد دانشگاه صنعتی شریف همچنین عنوان کرد: با اعطای این کرسی پژوهشی راه ارتباط با بخش‌های مختلف صنعتی فراهم شده است تا با صنایع در حوزه‌های مختلف همچون نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاه‌های بزرگ که در مصرف، تولید و توزیع انرژی نقش دارند ارتباطی نهادینه برقرار شود. بنابراین استفاده از سیستم‌های نوین، کمک به بروزرسانی و ارتقا سیستم‌ها و تجهیزات این صنایع را مد نظر داریم. بنابراین این کرسی پژوهشی راه‌حل و فرصت‌هایی برای محققان کشور و دانشجویان فراهم کرده است تا گام‌های موثری در مسیر تجاری‌سازی علم و فناوری برداشته شود.
سعیدی با اشاره به تاثیرگذاری این کرسی پژوهشی گفت: 14 عضو هیات علمی، 7 دانشجوی دکتری، 2 دانشجوی پسا دکتری و 15 دانشجوی کارشناسی در ارتباط با این کرسی فعالیت می‌کنند که هر یک می‌توانند مبلغان خوبی برای این حوزه باشند ضمن اینکه هر یک تاثیرگذاری خود را نیز در این حوزه دارند. ارتباط با صنعت و تجاری‌سازی یافته‌های تحقیقاتی در راستای این کرسی پژوهشی انجام می‌شود.

()