مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,30 بهمن 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 294منبع: ايرنا
کد خبر : 10007081 14:42:00 | 1396/11/16

معاون هماهنگی شرکت توزیع توانیر با اشاره به گستره جغرافیایی و تاسیسات صنعت برق کشورمان گفت: شبکه برق ایران چهاردهمین شبکه برتر جهان است.

محمودرضا حقی‌فام در آيین معارفه مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اردبیل افزود: صنعت برق ایران از نظر گستره جغرافیایی و تاسیسات برقی شبکه بزرگی است و اکنون 35 میلیون مشترک را زیرپوشش دارد.
وی گفت: باید با افتخار اذعان کرد که امروز صنعت برق از نظر نرم‌افزاری و سخت‌افزاری هیچ نیازی به دیگر کشورها ندارد.
حقی‌فام با بیان برخی شاخص‌ها اظهار کرد: در سال 95 متوسط خاموشی برق در کشور در روز 2 دقیقه و 54 صدم ثانیه بود که در مجموع 950 دقیقه در طول سال می‌شد که تلاش می‌شود با برنامه‌ریزهای صورت گرفته این رقم امسال به زیر 2 دقیقه کاهش یابد.
وی ادامه داد: هم‌اکنون میزان تلفات برق در کشور 10.6 درصد است و تعهد کرده‌ایم که این میزان تلفات را سال آینده به هفت یا هشت درصد برسانیم.
حقی‌فام با بیان اینکه پارسال در زمان پیک مصرف در کشور موفق شدیم 55 هزار مگابایت برق تولید کنیم، اضافه کرد: این مقدار تولید برق یک رکورد است و افتخار برای کشور محسوب می‌شود.
معاون هماهنگی شرکت توزیع توانیر افزود: در زمان جنگ صنعت برق کشور روی پای خود ایستاد و در دوران تحریم‌ها هم توانست برق مورد نیاز کشور در همه حوزه‌ها را تامین کند و این موفقیت‌ها حاصل تلاش همه همکاران این بخش در تمام سطوح است.
وی اظهار کرد: مصرف انرژی در ایران سه برابر متوسط جهانی و 14 برابر کشوری چون ژاپن است و این یعنی هدر رفت منابع کشور که باید همه تلاش کنیم از انرژی الکتریکی بهینه استفاده و مدیریت مصرف در کشور نهادینه شود.
وی بیان کرد: به خاطر تامین 300 ساعت برق مصرفی مردم در زمان اوج پیک مصرف در تابستان مجبور شدیم بیش از 100 هزار میلیارد ریال از منابع کشور سرمایه کنیم برای همین مدیریت مصرف یکی از اولویت‌های شرکت توزیع برق است.
وی اضافه کرد: تولید هر کیلووات ساعت برق 950 ریال هزینه دارد درحالی که اگر مطالبات شرکت به موقع و 100 درصد وصول شود 660 ریال از مصرف‌کنندگان دریافت می‌شود و این در حالی است که مشترکان بخش خانگی و تجاری در وصول مطالبات شرکت نهایت همکاری را دارند و ما انتظار داریم سایر بدهکاران هم باید برای تداوم این صنعت و ارايه خدمات بهتر بدهی‌های خود را به موقع به شرکت بپردازند.
حقی‌فام با اشاره به خاموشی‌های سال گذشته در استان خوزستان به خاطر شرایط طبیعی گفت: شرکت توزیع برق از هر استانی که برنامه برای مقاوم سازی شبکه‌های توزیع خود در برابر هر حوادث طبیعی دارد حمایت می‌کند.
معاون هماهنگی شرکت توزیع توانیر ارايه خدمات از کانال سالم، افزایش سرعت پاسخگویی و حفظ کرامت مردم را از دیگر اولویت‌های این شرکت عنوان کرد.
وی بیان کرد: هم‌اکنون در مجموع وضعیت شرکت توزیع برق استان اردبیل از متوسط کشوری بالاتر است اما انتظار داریم با ارايه خدمات بهتر به مردم این استان جزو استان‌های برتر در کشور باشد.
در این آيین از زحمات علیرضا علیزاده مدیر عامل سابق شرکت توزیع برق استان تجلیل و حسن محمدی به‌عنوان مدیر عامل جدید این شرکت در استان معرفی شد.

()