مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 خرداد 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 477منبع: ايرنا
کد خبر : 10007148 07:53:00 | 1396/11/30

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: برای نخستین بار در کشور، تا پایان امسال 500 مگاوات انرژی از طریق نیروگاه‌های خورشیدی و بادی تولید می‌شود.

همایون حائری، اظهار کرد: تا پایان دولت دوازدهم(تا سه سال آینده) چهار هزار مگاوات نیروگاه بادی و خورشیدی در سراسر کشور احداث می‌شود که هم اکنون در برخی استان‌ها برنامه‌ریزی و اجرایی شده و تا حد زیادی به رفع بحران تولید انرژی در کشور کمک می‌کند.
وی افزود: با توجه به محدودیت موجود در تولید نیروگاه‌های برق آبی به دلیل خشکسالی، راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده تا بتوانیم خدمات مناسبی را در تابستان به هموطنان ارایه دهیم.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی درباره حضور ورود بخش خصوصی به حوزه برق گفت: بخش خصوصی در بیش از 50 درصد نیروگاه‌های کشور حضور فعال دارد.
وی در ادامه اظهارکرد: در بحث گرد و غبار اقدامات خوبی از سوی شرکت‌های برق صورت گرفته ولی باید شرایط را به جایی رساند که تجهیزات شبکه برق بتوان در این فضا استقامت لازم را داشته باشند بنابراین برنامه بلندمدت وزارت نیرو این است که در کنار تعویض عایق‌ها، استفاده از پست‌های جی آی اس و بحث زمینی کردن خطوط برق را به‌منظور تاثیر حداقلی گرد و غبار و دیگر آلاینده‌ها بر آنها داشته باشیم.
حائری ادامه داد: برنامه‌ریزی شده تا پست‌های جی آی اس در سراسر کشور ساخته شوند تا با زیرزمینی شدن خطوط برق، شبکه برق کشور در برابر تغییر اقلیم و دیگر خطرات احتمالی با حداقل مشکل روبه رو شود.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی درخصوص مشکل تامین برق خوزستان و احتمال خاموشی در تابستان آینده نیز گفت: وزارت نیرو از شبکه سراسری به تامین برق خوزستان کمک می‌کند ولی نه هر میزان و در هر زمانی؛ بنابراین لازم است که تمهیدات جدی‌تری در این زمینه اندیشیده شود.
وی با بیان اینکه وزارت نیرو تمام توان خود را گذاشته تا خوزستان دچار مشکل نشود، اظهارکرد: برنامه‌هایی در خوزستان برای اتکای کمتر به واحدهای برق آبی اندیشیده شده و بر همین اساس امیدواریم واحدهای نیروگاهی حرارتی هرچه زودتر وارد مدار شوند.
حائری ادامه داد: هم اکنون نیروگاه‌های حرارتی خوزستان با پیگیری صورت گرفته در وضعیت مناسبی هستند و انتظار می‌رود که نیروگاه‌های جدید از ابتدای اردیبهشت ماه وارد مدار شوند.

()