مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
دوشنبه,26 آذر 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 306منبع: ايسنا
کد خبر : 10007229 07:42:00 | 1396/12/19

شرکت مخابراتی آلمانی موسوم به «دوچ تلکام»(Deutsche Telekom) با تبدیل 12 هزار پست توزیع برق به ایستگاه شارژ وسایل نقلیه برقی، زیرساخت شارژی کشور را به‌طور موثر دو برابر تقویت می‌کند.

یک شرکت مخابراتی آلمانی پست‌های توزیع برق را برای پیاده‌سازی یک برنامه به‌منظور احداث 12 هزار ایستگاه جدید شارژ الکتریکی به‌روز می‌کند.
این شرکت مخابراتی بزرگ اروپایی که در آلمان مستقر است، پست‌های توزیع برق را در شبکه خود به‌روز می‌کند تا زیرساخت‌های شارژ الکتریکی فعلی را بازسازی کند.
سخنگوی این شرکت گفت که «تلکام» از پست‌های توزیع برق شامل 500 ایستگاه 100 کیلو وات ایستگاه‌های شارژ سریع خواهد ساخت.
بقیه آنها به ایستگاه‌های شارژ سطح 2 با نرخ شارژ تا 22 کیلووات تبدیل خواهند شد.
شارژرهای سطح 2 قرار است ظرف سه و نیم ساعت یک باتری را به اندازه طی حدود 130 کیلومتر مسافت شارژ کنند.
شارژرهای سریع جریان مستقیم می‌توانند باتری یک ماشین برقی را ظرف نیم ساعت تا 80 درصد شارژ کنند.
آلمان در حال حاضر حدود 10 هزار و 800 ایستگاه شارژ عمومی دارد. تخمین زده می‌شود این 12 هزار ایستگاه تا سال 2020 عملیاتی شوند.
«تلکام» در حال حاضر دارای دو نمونه اولیه از پست‌های توزیع جدید با قابلیت شارژ است. این شرکت قصد دارد از تابستان امسال این برنامه را آغاز کند.
کشورهای شمال اروپا در حال حاضر از صفحات خورشیدی برای شارژ خودروهای برقی استفاده می‌کنند. احداث ایستگاه‌های شارژ اکنون در شهرها به‌طور روزافزونی بیشتر شده است و روز به روز در حال ترویج است.
کارشناسان همچنین می‌گویند ابتکار «دوچ تلکام» از لحاظ مقیاس قابل توجه است.
احداث ایستگاه‌های شارژ وسایل نقلیه برقی و استفاده از این وسایل نقلیه به‌طور روزافزونی در حال رشد است. خودروسازان در حال برنامه‌ریزی برای ساخت خودروهای برقی جدید در سال جاری هستند.
با اعلام احداث چندین شبکه شارژ «فوق سریع» که انتظار می‌رود به زودی در اروپا تشکیل شود، آلمان می‌تواند با تقویت زیرساخت‌های خود در این زمینه پیشرو باشد.
تقریبا 40 هزار وسیله نقلیه برقی در آلمان تا پایان سپتامبر 2017 فروخته شده است. این در حالی است که حدود 106 درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال 2016 نشان می‌دهد. این عدد در حال حاضر آلمان را چهارمین بازار بزرگ خودروهای برقی در جهان، پس از چین، امریکا و نروژ معرفی می‌کند.
در سپتامبر 2017، تعداد 6 هزار و 150 ثبت‌نام خودروی برقی در آلمان صورت گرفته است. این رقم نشان‌دهنده افزایش 84 درصدی سالیانه است.
پیش‌بینی می‌شود در سال 2017 حدود 55 تا 60 هزار وسیله نقلیه برقی در آلمان فروخته شود.
شرکت مخابراتی اتریشی موسوم به «تلکام اوستریا»(Telekom Austria) یکی از شرکت‌هایی است که زیرساخت‌های لازم برای شارژ خودروهای برقی را در اختیار دارد. این شرکت در سال 2010 پست‌های تلفن را به ایستگاه‌های شارژ تبدیل کرد.

()