مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
چهارشنبه,22 آبان 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 672منبع: ايسنا
کد خبر : 10007237 08:13:00 | 1396/12/20

محققان بار دیگر درباره آسیب‌پذیری بالای مودم‌های اینترنت بی‌سیم وای‌فای به کاربران هشدار دادند.

متیو وان هوف – کارشناس امنیت سایبری در دانشگاه KU Leuven بلژیک – به‌تازگی گزارشی را منتشر کرده است که در آن به تمامی کاربران، سازمان‌ها و شرکت‌ها درباره ضعف امنیتی اینترنت بی‌سیم وای‌فای هشدار داده است.
وی در ادامه گزارش خود عنوان کرده است که یکی از پروتکل‌های امنیتی موجود در تعداد زیادی از مودم‌های وای‌فای به‌وسیله یک بدافزار شکسته و تخریب شده و همین امر هم موجب شده است نگرانی‌ها درباره امنیت اینترنت وای‌فای و حفاظت اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران تشدید شود.
او ضمن اشاره به ضعف امنیتی پروتکل WPA۲ اینترنت بی‌سیم وای‌فای، عنوان کرده است هکرها و مجرمان سایبری با استفاده از این روش مدرن و نوین قادر خواهند بود به اطلاعات و داده‌های شخصی و محرمانه کاربرانی دسترسی پیدا کنند که تصور می‌کردند برای همیشه از آن‌ها محافظت خواهد شد. 
این اطلاعات می‌تواند شامل شماره‌های تماس، شماره کارت اعتباری، گذرواژه، تصاویر، ایمیل، پیام‌های متنی و غیره باشد که به احتمال زیاد در دسترس هکرها قرار می‌گیرد.
این ضعف امنیتی و آسیب‌پذیری مذکور این امکان را به هکرها می‌دهد تا بر روی تعدادی از سیستم‌های عامل همچون اندروید، لینوکس، ویندوز، iOS، مدیاتک و غیره تاثیرگذاری داشته و  به مودم وای‌فای موجود بر روی آن‌ها نفوذ یابند.

()