مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
پنجشنبه,30 آبان 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 664منبع: ايرنا
کد خبر : 10007257 08:00:00 | 1396/12/24

در حالی‌که هنوز طرح توسعه نسل پنجم اینترنت و ارتباطات همراه در چین به پایان نرسیده است این کشور از تحقیقات بر روی نسل جدید و آینده ارتباطات استاندارد همراه با عنوان نسل ششم خبر داد.

به گزارش امواج برتر به نقل از ايرنا، در حاشیه اجلاس سالانه کنگره ملی خلق چین، برای نخستین بار «میایو وی» وزیر صنعت و فن‌آوری اطلاع‌رسانی چین این موضوع را برای رسانه‌ها طرح کرد.
او گفت تحقیقات روی فن‌آوری نسل ششم با مفهوم اینترنت کاملا پیوند خورده است و افزود فن‌آوری نسل ششم برای بخش خدمات بسیار کلیدی محسوب می‌شود.
وی گفت خودروهای هوشمند و بدون سرنشین و بسیاری از فن‌آوری‌های پیشرفته دیگر نه فقط به سنسورهای حساس نیاز دارند بلکه باید بین آنها، خودروهای دیگر و جاده نیز ارتباط لازم برقرار باشد برای همین داشتن اینترنت و خدمات اینترنتی با کیفیت بالا یک ضرورت است.
قرار است چین بزودی کار استفاده و به‌کارگیری شبکه نسل پنجم اینترنت و تلفن‌های همراه را در شهرهای شرقی این کشور از جمله شانگهای شروع کند.
در سال‌های اخیر پس از راه‌اندازی نسل چهارم اینترنت پر سرعت، چین تمرکز خود را روی توسعه نسل پنجم قرار داده است تا خدمات قابل توجه و با سرعت بالاتری در اختیار مشترکان قرار دهد.
انتظار می‌رود از زمانی‌که این شبکه عملیاتی می‌شود شمار مشترکان نسل پنجم اینترنت و مخابرات چین تا سال 2023 میلادی به یک میلیارد نفر برسد.

()