مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,30 بهمن 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 612منبع: ايرنا
کد خبر : 10007328 08:53:00 | 1397/1/23

وزیر نیرو گفت: عرضه کالا و محصول ایرانی بزرگ‌ترین تضمین برای تولید برق مطمئن و پایدار است.

به گزارش امواج برتر و به نقل از ايرنا، رضا اردکانیان، در بهره‌برداری از پروژه‌های برق خراسان رضوی در مشهد، افزود: صنعت برق بارزترین و واضح‌ترین نقش را در تحقق شعار امسال و حمایت از کالای ایرانی دارد.
وی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب تاکید ویژه‌ای بر ساخت کالای ایرانی و حمایت از آن دارند و صنعت برق در این زمینه نقش مهم و تاثیرگذار دارد.
وی گفت: طی دهه‌های اخیر در زمینه مدیریت مصرف برق کارهای درخور و شایسته‌ای انجام نشده است و در بخش مدیریت مصرف فاصله قابل ملاحظه‌ای تا وضعیت مطلوب داریم.
وزیر نیرو افزود: مدیریت مصرف باید از طریق همکاری و همفکری با کارشناسان و متخصصان علوم اجتماعی در کشور عملیاتی شود.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه محدودیت منابع آب موجب کاهش ظرفیت تولید برق است، نیازمند تلاش بیشتر و ارتباط تنگاتنگ با مصرف‌کنندگان اعم از بخش‌های خانگی، صنعتی و کشاورزی هستیم.
وی گفت: امیدواریم به رغم کاهش منابع آب، تابستان امسال را بدون تنش پشت سر بگذاریم.
اردکانیان افزود: رشد پنج تا هفت درصدی پیک مصرف برق در کشور قابل قبول نیست و باید از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان، نیروهای محقق و جوان و ارتباط معنی‌دار و موثر با مصرف‌کنندگان بتوانیم صنعت برق را در این زمینه تجهیز کنیم.
وی با اشاره به چالش منابع مالی در وزارت نیرو اظهار کرد: این وزارت‌خانه رقم قابل ملاحظه‌ای به سازندگان و پیمانکاران بدهکار است که امیدواریم با استفاده از شیوه‌های مختلف، تسهیل و گشایشی در این زمینه صورت گیرد.
وی گفت: باید در صدد کاهش مستمر هزینه‌های انرژی، تنوع بخشی به منابع انرژی و توجه به انرژی‌های تجدیدپذیر برق باشیم.
وزیر نیرو با اشاره به بهره‌برداری از 10 پروژه صنعت برق در خراسان رضوی گفت: صنعت برق این استان یکی از باسابقه‌ترین و با تجربه‌ترین صنعت‌های برق در کشور شناخته شده است.
در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های صنعت برق خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان استاندار این استان و مدیران شرکت‌های آب و برق تابعه وزارت نیرو نیز حضور داشتند.

()