مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,30 بهمن 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 506منبع: پاون
کد خبر : 10007341 08:53:00 | 1397/1/27

معاون وزیر نیرو و ريیس سازمان ساتبا از افزایش ۳۶۶ درصدی تولید انرژی تجدیدپذیر و احداث بیش از ۱۰۰۰ نیروگاه تجدیدپذیر ۵ کیلوواتی بر بام منازل و خودکفایی ۵ شرکت ایرانی در زمینه تولید پنل‌های خورشیدی در ایران خبر داد.

به گزارش امواج برتر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «سیدمحمد صادق‌زاده» در این باره اظهار کرد: در کنار اینکه ایران مقام پنجم را در منابع نفت و دوم را در گاز و نخست را در حوزه هیدر کربن‌ها داراست، از جایگاه بسیار مناسب‌تری در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر برخوردار بوده به نحوی که از دشت‌های گسترده‌ای جهت تولید برق از طریق احداث نیروگاه‌های خورشیدی و بادی برخوردار است.
وی افزود: در سالی که گذشت با همت و تلاش مردم بزرگوار و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ما شاهد توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشورمان بودیم، به نحوی که تا ابتدای سال ۹۷ ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر به ۵۵۰ مگاوات افزایش پیدا کرده و امیدواریم تا پایان تابستان امسال به ۶۰۰ مگاوات برسد.
صادق‌زاده ادامه داد: همچنین بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال جاری این ظرفیت باید به ۱۰۰۰ مگاوات برسد و هر ساله امیدواریم شاهد افزایش ۱۰۰۰ مگاواتی ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر در کشورمان باشیم.
معاون وزیر نیرو با اشاره به رشد ۳۶۶ درصدی تولید انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور گفت: با همت مردم ما امروزه شاهد بیش از ۱۰۰۰ نیروگاه تجدیدپذیر ۵ کیلوواتی نصب شده بر بام منازل در کشورمان هستیم و امیدواریم در آینده با تلاش بخش خصوصی و علاقه و همت ملی مردم توسعه این نیروگاه‌ها افزایش یابد.
رييس ساتبا در پایان با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به‌عنوان «حمایت از کالای ایرانی» از سوی مقام معظم رهبری گفت: خوشبختانه ۵ شرکت ایرانی در زمینه تولید پنل‌های خورشیدی و دو شرکت داخلی در زمینه تولید توربین‌های بادی توانسته‌اند بخش قابل توجهی از نیاز سرمایه‌گذاران را تامین نمایند و در زمینه نیرورسانی و سازه نیروگاه‌های خورشیدی نیز به خودکفایی کامل دست یافته‌ایم.
()