مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
دوشنبه,2 ارديبهشت 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 472منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10007352 09:57:00 | 1397/1/28

محصولاتی که دارای نمایشگرهای لمسی هستند، جذابیت‌های فراوانی دارند. اما یکی از مشکلات جدی آنها کثیف شدن فوری نمایشگر در تماس دست و آلودگی‌های محیط اطراف است.

به گزارش امواج برتر و به نقل از خبرگزاري مهر، در برخی موارد میزان آلودگی نمایشگرهای گوشی‌های هوشمند و غیره تا بدان حد زیاد می‌شود که اصولا استفاده از آنها ناممکن می‌شود.
محققان دانشگاه میشیگان برای حل این مشکل یک نوع پوشش همه کاره برای نمایشگرهای لمسی ابداع کرده‌اند که می‌توان آن را بر روی سطح نمایشگرها اسپری کرد یا چسباند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که هیچ نوع محصول مایع یا جامد به سطح این محصول نمی‌چسبد و پس از برخورد با آن به پایین سرازیر شده و هیچ آلودگی بر سطح نمایشگر لمسی برجای نمی‌گذارد.
این اختراع جدید در برابر آب، روغن، نفت، الکل و حتی کره بادام زمینی مقاوم است و آلودگی‌های ناشی از تماس با این مواد را جذب نمی‌کند. این لایه تماسی جدید بسیار نرم و مقاوم و شفاف است و اختلالی در زمینه استفاده از تلفن‌های همراه یا دیگر محصولات الکترونیک ایجاد نمی‌کند.
این پوشش هم بر روی سطح نمایشگر تلفن همراه، تبلت و غیره و هم بر روی سطح شیشه پنجره‌ها قابل نصب است تا آنها برای مدت طولانی تمیز و شفاف باقی بمانند. همچنین پیش‌بینی می‌شود که پوشش یادشده در صنایع تبریدی، تولید برق و پالایش نفت هم کاربرد پیدا کند.

()