مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,30 بهمن 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 534منبع: ايرنا
کد خبر : 10007404 08:22:00 | 1397/2/9

معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر، گفت: برای زمان اوج مصرف امسال، کاهش 6 هزار مگاوات برق برنامه‌ریزی و سهمیه هر کدام از شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق مشخص شده است.

به گزارش امواج برتر و به نقل از ايرنا، «علیرضا احمدی یزدی» افزود: امسال مدیریت یک هزار و 800 مگاوات برق توسط 16 شرکت برق منطقه‌ای و مدیریت سه هزار و 500 مگاوات توسط 39 شرکت توزیع نیروی برق سراسر کشور پیش‌بینی شده است.

وی در مورد مدیریت مصرف برق در پیک پارسال نیز گفت: در تابستان 96 با همکاری مشترکان بخش‌های صنعتی، کشاورزی، اداری، تجاری و خانگی توانستیم نزدیک به چهار هزار مگاوات از نیاز مصرفی شبکه برق کشور را کاهش دهیم.
معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر، «طرح تعطیلات و تعمیرات» را یکی از طرح‌های مدیریت مصرف برق در پیک امسال بیان کرد و گفت: در این طرح که از 15 خرداد تا 15 شهریور اجرا می‌شود، واحدهای صنعتی تعطیلات خود را به فصل تابستان منتقل می‌کنند و به این ترتیب از پاداش مصوب وزارت نیرو برخوردار می‌شوند.
احمدی یزدی افزود: در زمان اوج مصرف پارسال، 728 مگاوات از محل اجرای طرح تعطیلات و تعمیرات به شبکه سراسری برق کمک شد.
وی طرح «ذخیره عملیاتی» را از دیگر طرح‌های مدیریت مصرف در بخش صنعت اعلام کرد و گفت: در این طرح، مشترکانی که امکان مدیریت بار برای آنها وجود دارد، تفاهم‌نامه‌ای را با شرکت برق به امضا می‌رسانند و بر مبنای آن اعلام می‌کنند که در زمان پیک، چند ساعت و چند مگاوات امکان کاهش مصرف دارند.

معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر افزود: بعد از امضای تفاهم‌نامه با مشترک صنعتی، شرکت برق زمانی‌که نیاز به همکاری باشد از مشترک می‌خواهد مصرف برق خود را کاهش دهد.
احمدی یزدی اظهار کرد: پارسال از این محل یک هزار و 303 مگاوات کاهش یافت و برای مصرف وارد شبکه سراسری شد.
به گفته وی، «به‌کارگیری مولدهای اضطراری» از دیگر طرح‌های مدیریت بار در سال 97 است که با این طرح، مشترکان بخشی از نیاز خود در زمان اوج مصرف را از طریق مولدهای اضطراری تامین می‌کنند.
معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر افزود: در این طرح، مشترکان به میزانی که مصرف خود را کاهش دهند و برق کمتری از شبکه سراسری بگیرند، مشمول دریافت پاداش می‌شوند.
احمدی یزدی اظهار کرد: پارسال از محل به‌کارگیری مولد اضطراری، 400 مگاوات به شبکه سراسری برق کمک شد.
وی به طرح همکاری بخش کشاورزی برای مدیریت مصرف نیز اشاره کرد و گفت: در این طرح، مشترکان بخش کشاورزی در زمان اوج مصرف چهار ساعت موتورهای برقی خود را خاموش می‌کنند و به جای آن، 20 ساعت باقیمانده شبانه‌روز از برق رایگان بهره‌مند می‌شوند.
معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر با بیان اینکه 55 هزار مشترک کشاورزی پارسال برای مدیریت بار با صنعت برق همکاری داشته‌اند، گفت: به دنبال این مشارکت، در زمان اوج مصرف یک هزار و 370 مگاوات از بار شبکه سراسری کاهش یافت.

()