مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,30 بهمن 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 540منبع: ايسنا
کد خبر : 10007426 09:28:00 | 1397/2/13

یکی از واحدهای فناوری مرکز رشد واحد دانشگاه آزاد رشت دستگاه کنترل از راه دوری را عرضه کرده که می‌توان از این طریق تجهیزات برقی خانه را خاموش و یا روشن کرد.

به گزارش امواج برتر و به نقل از ايسنا، محمدعلی جوافشان، مجری طرح، با اشاره به چالش‌های کشور برای تامین آب مصرفي، گفت: در این راستا به‌منظور کاهش آب مصرفی دستگاه آبیاری اتوماتیک برای مصارف خانگی را ارايه کردیم.
وی با بیان اینکه این دستگاه به شیر آب متصل می‌شود، اظهار کرد: دستگاه آبیاری طراحی شده مجهز به تایمری است که از یک ثانیه تا 16 ساعت قابلیت تنظیم دارد و می‌توان بر این اساس میزان زمان آبیاری را از یک ثانیه تا چند ساعت تنظیم کرد.
جوافشان طراحی و ساخت دستگاه کنترل رطوبت و دما برای مرغداری‌ها و سالن‌های پرورش قارچ را از دیگر دستاوردهای تحقیقاتی این واحد فناوری نام برد و یادآور شد: دقت سنسور گرمایی این سیستم 625 صدم درجه و دقت سنسور دمایی آن 5 درجه است.
وی با اشاره به ساخت دستگاه پریز کنترلی در این واحد فناوری خاطرنشان کرد: این دستگاه به‌صورت سه راهی ساخته شده است که یک طرف آن به برق مستقیم متصل است و طرف دیگر به گونه‌ای طراحی شده که می‌توان از راه دور تجهیزات برقی را روشن و یا خاموش کرد.
به گفته مجری طرح، این دستگاه موجب کاهش مصرف برق خواهد شد.

()