مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,30 بهمن 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 640منبع: ايتنا
کد خبر : 10007434 09:27:00 | 1397/2/15

این حفره‌های خطرناک درهایی را به روی هکرها باز می‌کنند که از طریق آن می‌توان وارد شبکه‌های سازمانی شد.

به گزارش امواج برتر و به نقل از ايتنا، محققان بر اساس آخرین بررسی‌های خود اعلام کردند دو نرم‌افزار محبوب که برای کنترل سایت‌های کارخانه‌ای، نیروگاه‌های انرژی، سیستم‌های انتقال آب و سیستم‌های مدیریت انرژی خورشیدی به‌صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند، حفره‌های امنیتی خطرناک دارند.
شرکت توسعه امنیت شبکه Tenable با انتشار گزارشی اعلام کرد آسیب‌پذیری‌های مذکور این امکان را برای هکرها فراهم می‌کند تا به سیستم‌های کنترل صنعتی دسترسی کامل داشته باشند و از راه دور بتوانند زیرساخت‌های حیاتی را از کار بیاندازند.
«دیوید کول» مدیر تولید این شرکت امنیتی هشدار داد که این حفره‌های خطرناک درهایی را به روی هکرها باز می‌کنند که از طریق آن می‌توان وارد شبکه‌های سازمانی شد و نه تنها دستگاه‌های کنترلی را آلوده کرد، بلکه تمام سیستم‌های متصل به آن را هم از کار انداخت.
این حفره‌های امنیتی دو برنامه نرم‌افزاری محبوب که در این دسته از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند را با اختلال مواجه کرده است. این نرم‌افزارها در شرکت فرانسوی «اشنایدر الکتریک» ساخته شده‌اند. این شرکت وظیفه تولید ابزارهای مرتبط با زیرساخت‌های حیاتی را برعهده دارد. نرم‌افزار شرکت مذکور در کشورهای چین، استرالیا، امریکا و اروپای غربی بسیار محبوب است.
شرکت «اشنایدر الکتریک» ماه گذشته وصله‌های امنیتی خود را برای برطرف کردن اختلال امنیتی منتشر کرد و از مدیران نیروگاه‌های انرژی خواست هرچه سریع‌تر سیستم‌های خود را به‌روز کنند. با این وجود شرکت مذکور پیش‌بینی می‌کند که سیستم‌های یاد شده همچنان آسیب‌پذیری داشته باشند.
()