مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
چهارشنبه,22 آبان 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 648منبع: روابط عمومی برق منطقه‌ای خراسان
کد خبر : 10007449 09:52:00 | 1397/2/21

مدیر عامل برق منطقه ای خراسان در حاشیه برگزاری بیست و ششمین کنفرانس مهندسی برق ایران که در روزهای 18 لغایت 21 اردیبهشت ماه در دانشگاه صنعتی سجاد مشهد برگزارشد، در گفتگویی اعلام کرد: امروز صنعت برق کشور از نظر فنی با مشکل جدی رو به رو نیست .

 

به گزارش امواج برتر به نقل از  روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خراسان ، مهندس متولی زاده با اشاره به تعامل و همکاری دانشگاه و صنعت برق گفت : اعتقاد داریم دانشگاه در راستای تامین و حل مسایل صنعت برق حرکت می کند . در این کنفرانس نیز با توجه به حضور و سخنرانی استادان دانشگاه و ارائه مقالات مناسب می توانندکمک حال صنعت برق باشند تا مسائل اصلی این صنعت حل شود.وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر صنعت برق کشور ازنظر فنی با مشکل جدی روبه رو نیست و این مهم ناشی از برگزاری چنین جلسات و کنفرانس ها و هم اندیشی ها می باشد بیان داشت: صنعت برق از توانمندی بالایی برخودار است و امیدواریم در چنین نشست هایی ، بحث های اقتصادی هم مورد توجه قرار گیرد تا اثربخشی بهتری را در صنعت برق شاهد باشیم .

دکتر علیپور در حاشیه برگزاری بیست و ششمین کنفراس مهندسی برق ایران در مشهد در گفتگویی با اعلام این مطلب اظهار داشت : شرکت  برق منطقه ای خراسان در ارزیابی های انجام شده در بیست سال گذشته در همه سالها رتبه برتر راکسب کرده است .وی تصریح کرد صنعت برق از زیرساخت های لازم در زمینه توسعه برق در استانهای خراسان برخوردار است و با نیروی متخصص و متعهد در این استانها ما شاهد نوآوری های فراوانی در زمینه این صنعت هستیم . وی  به وجود نیروهای دلسوز و با ارزش علمی در صنعت برق خراسان اشاره کرد و خاطرنشان ساخت که همواره کشور ازنیروهای متخصص و مدیریت شرکت برق منطقه ای خراسان برای مدیریت های کلان کشوری استفاده کرده است.

وی در ادامه در خصوص عبور از پیک بار تابستان سال جاری با توجه به کمبود بارش ها اظهار داشت : کلیه پیش بینی‌ها در این خصوص، از جمله  تعمیرات به موقع شبکه و نیروگاه‌های برق انجام گرفته است .وی با اشاره به اینکه صنعت برق درکشور شامل توزیع و انتقال می شود اظهار داشت : در تمام این بخش ها با آمادگی کامل به استقبال فصل گرم خواهیم رفت وی همچنین از مردم خواست ضمن مدیریت مصرف ، همکاری لازم را برای عبور از پیک سال جاری با وزارت نیرو داشته باشند.

وی در ادامه به برگزاری بیست و ششمین کنفرانس مهندسی  برق ایران در مشهد اشاره کرد و اظهار داشت : برگزاری چنین کنفرانس‌هایی  برای ارتقاء سطح خدمات بسیار موثر است . دکتر علیپور گفت : برگزاری کنفرانس مهندسی برق می تواند به همکاری نزدیک تر دانشگاه و صنعت منجر شود و این امر در زمینه توسعه صنعت برق بسیار مهم است . وی با اشاره به اینکه در حال حاضر دانشگاه ها به دوبخش عرضه محور و تقاضا محور تقسیم شده اند تصریح کرد : باید تحقیقات کاربردی در  دانشگاه ها افزایش یابد و برگزاری چنین کنفرانس هایی در پیش برد این راهبرد بسیار موثر است.شایان ذکر است مهندس متولی زاده مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خراسان از نمایشگاه برق که به مناسبت بیست و ششمین کنفرانس مهندسی برق ایران در محل دانشگاه سجاد دایر شده بود ، بازدید نمود. 

()